2

KONTAKTNÍ ČOČKY

 

cocky

V očních optikách Žilka aplikujeme měkké kontaktní čočky. Pomocí těchto čoček dokážeme vykorigovat všechny zrakové vady. Vybíráme z portfolia kontaktních čoček našich dodavatelů vždy tu nejvhodnější čočku pro konkrétního klienta. Jedná se o čočky s různou frekvencí výměny. Nejvhodnější kontaktní čočky Vám v našich optikách vždy vybere optometrista. Výběr kontaktních čoček se opírá o měření předního segmentu oka, refrakční diagnostiku a další metrická měření. Také přání a požadavky klientů ovlivní rozhodnutí, kterým optometrista volí konkrétní kontaktní čočky pro konkrétního klienta. Zdravé a bezpečné nošení znamená, že kontaktní čočky Vaše oči ani zrak nepoškodí, a to ani v průběhu let. Proto je třeba výběru kontaktních čoček a následně preventivní péči věnovat patřičnou pozornost. Pravidelné preventivní prohlídky umožní případné změny včas zachytit a adekvátně na ně reagovat. Uživatelům kontaktních čoček doporučujeme návštěvu optika jednou za půl roku, případně častěji.

 

 

Základní přehled a rozdělení typů měkkých kontaktních čoček

Jednodenní kontaktní čočky:

Pár kontaktních čoček na jedno použití. Nošení kontaktních čoček na jedno použití může trvat podle potřeby a snášenlivosti až celý den. Po použití se pár vyhodí. Jedná se o nejzdravější a nejjednodušší způsob užívání. Využití pro celou řadu aktivit, všude tam, kde mohou brýle z nějakého důvodu překážet. Jednoduché řešení pro moderní styl života.

Dvoutýdenní kontaktní čočky:

Pár kontaktních čoček se používá po dobu 14 dní od otevření originálního obalu. O tyto čočky je třeba se starat. K tomu účelu slouží roztoky k péči o kontaktní čočky. Jsou vhodné pro ty, kteří chtějí čočky nosit aktivně. Častá výměna znamená, že používáte čočky s minimem usazenin. Vysoký komfort, bezpečné nošení.

Měsíční kontaktní čočky:

Pár kontaktních čoček se používá jeden měsíc od otevření originálního obalu. Tyto čočky se čistí a ukládají do vhodných roztoků. Varianta pro aktivní používání. I měsíční výměna nabízí zdravé nošení. Množství usazenin je ovlivněno například četností používání, kvalitou slzného filmu, užívanými léky, prostředím, ve kterém se pohybujete, způsobem, jakým se o čočky staráte, atd..

 

KONTAKTNÍ ČOČKY

 

cocky

Roztoky k péči o kontaktní čočky

Roztoky sloužící k čištění, dezinfekci a ukládání kontaktních čoček. Rozlišujeme dva druhy.

a) víceúčelové roztoky:

V optikách Žilka doporučujeme roztok Bio Twin. Je vhodný pro citlivé oči a díky unikátnímu chemickému složení Vaše čočky dobře vyčistí a vydezinfikuje. Syntetická čistidla byla v roztoku nahrazena biologickými a optimalizovaná tak, aby byl dosažen co nejvyšší dezinfekční a čistící účinek. Roztok Bio Twin je hypoalergenní. Potvrdilo se, že zcela vyhovuje i zákazníkům s citlivýma očima nebo syndromem suchého oka.

Doporučený postup čištění:

1.Pečlivě si umyjte, opláchněte a osušte ruce.
2.  Vyjměte čočku z pravého oka a položte ji na dlaň. Aplikujte několik kapek roztoku Bio Twin na čočku a po dobu 10 - 15
vteřin krouživým pohybem mněte čočku v dlani.
3.  Čočku pečlivě opláchněte a uložte do pouzdra. Pouzdro naplňte čerstvým roztokem až po rysku. Stejný postup opakujte
s levou čočkou.
4.  Pro dostatečnou desinfekci ponechte čočky v roztoku nejméně čtyři hodiny, anebo přes noc. Po vyjmutí čoček z pouzdra
vylejte použitý roztok, vypláchněte pouzdro čerstvým roztokem a nechte jej vyschnout.
5.  Roztok Bio Twin spotřebujte do čtyř měsíců od otevření lahvičky.
6.  Roztok Bio Twin nepoužívejte, pokud máte alergii na stříbro nebo některou z jeho složek.
 

KONTAKTNÍ ČOČKY

 

cocky

b) Peroxidové roztoky:

V optikách Žilka doporučujeme peroxidové systémy Aosept Plus a Aosept Hydraglyde. Tyto roztoky vynikají nejsilnějším dezinfekčním a čistícím účinkem, který zajistí perfektní čistotu a celodenní komfort při nošení kontaktních čoček. Aosept Hydraglyde je obohacen o zvlhčující složku, která výrazně zlepšuje pohodlí tím, že udržuje vyšší míru vlhkosti na povrchu čočky.

Doporučený postup čištění:

1.  Pečlivě si umyjte, opláchněte a osušte ruce.
2.  Otevřete košíček držáčku označený R, na vyklenutí umístěte pravou čočku. košíček zavřete, dbejte na to, abyste čočku
nepřiskřípli. Stejným způsobem umístěte do pouzdra levou čočku.
3.  Důkladně opláchněte čočky v košíčcích proudem roztoku Aosept.
4.  Pouzdro naplňte roztokem Aosept po vyznačenou rysku, vložte košíčky do roztoku a pouzdro uzavřete. Pouzdro nechte stát v klidu.
5.  Pro úplnou neutralizaci roztoku peroxidu ponechte čočky v roztoku po dobu minimálně 6 hodin nebo přes noc.
6.  Vaše čočky jsou připraveny k použití. Vyjměte je z pouzdra a aplikujte do očí.
7.  Roztok z pouzdra vylejte a nechte pouzdro i držáčky oschnout.
8.  Pokud čočky nepotřebujete, mohou zůstat v neotevřeném pouzdře 14 dní. Po uplynutí této doby je třeba postup opakovat.
9.  Roztok spotřebujte do tří měsíců od otevření.