PH8A0562

Špičková diagnostika

Průběh refrakčního měření

Diagnostika neboli refrakční měření očí je základem pro zhotovení brýlí, které vám zprostředkují ostré, přesné a pohodlné vidění. Zároveň mnohdy uleví od potíží spojených s nekorigovanými nebo špatně korigovanými refrakčními vadami očí, např. bolestí hlavy a únavy.

Abychom měli jistotu, že námi navržená korekce zraku bude optimální, je vyšetření velmi podrobné. Využíváme kombinaci měření špičkovými přístroji a jemné subjektivní diagnostiky. Nespěcháme a pečlivě nasloucháme. Proto vyšetření trvá přibližně hodinu.

V rámci péče o zrak našich zákazníků nabízíme pravidelné kontroly vidění a jejich připomenutí.

Naše přístrojové vybavení:

ZEISS i.Profiler®plus

Přístroj i.Profiler®plus umožňuje velmi podrobnou a kompletní objektivní diagnostiku refrakčních vad a nabízí jedinečné využití těchto údajů v technologii i.Scription, pro zlepšení vidění za šera a v noci, vnímání barev a kontrastu.

Tento přístroj patří ke světové špičce v diagnostice vad vidění a v České republice s ním pracuje jen asi deset očních optik.

Optik Žilka je jedním z pracovišť, kde se s tímto přístrojem pracuje vůbec nejdéle u nás.

i.Profiler-i.Scription – odkaz

ZEISS Visuscreen® 500

Klíčový přístroj k subjektivní diagnostice refrakčních vad. Nahrazuje klasické tabule s optotypovými znaky.

Navíc testuje důležité binokulární vidění, tj. vidění oběma očima zároveň (znamená to, že se obrazy vnímané simultánně oběma očima spojí v jeden a navíc nám umožňuje vnímat hloubku prostoru), které ovlivňuje celkové pohodlí, ostrost a vnímání prostoru a jeho hloubky.

Nabízí celou řadu doplňujících testů.

ZEISS i.Terminal® 2

Tento přístroj digitálně změří a vypočte všechny parametry, které jsou nutné pro zhotovení brýlových čoček do vybrané brýlové obruby.

ZEISS i.Terminal® 2 měří také data, která slouží k výrobě individuálních čoček. Čočky jsou pak vyrobeny na míru do konkrétní obruby daného uživatele a poskytují maximální možnou přesnost zobrazení a komfort vidění.

Kontaktní čočky

Nabízíme také kompletní služby a poradenství v oboru kontaktologie. Pro každého klienta hledáme to nejvhodnější řešení s ohledem na jeho požadavky a na zdraví jeho očí. Stávajícím uživatelům poskytujeme pravidelnou preventivní péči.